Zpět na přehled kroužků

Astronomie pokročilí

Astronomický kroužek pokročilí prohlubuje znalosti získané z předchozích let a z hlediska formy předávných informací přímo navazuje na kroužek "Astronomie začátečníci"
Členové kroužku jsou seznamováni s praktickými dovednostmi a znalostmi, které jsou nutné k samostatnému astronomickému pozorování. Součástí kroužku "ASTRONOMIE POKROČILÍ" jsou i mimořádné astronomické výpravy a pozorování výjimečných astronomických úkazů.Absolventi kroužku se tak během roku naučí plnohodnotně ovládat hlavní astronomický dalekohled Hvězdárny barona Artura Krause vyhodnocovat napozorovaná data a populární formou předávat informace o vesmíru.
Vyvrcholením celoroční práce je astronomický příměstský tábor, který shrne dosažené vědomosti do týdenního kurzu nabytého experimenty a pozorováním.
Účastníci kroužku "Astronomie pokročilí" se v rámci výuky mohou systematicky připravovat na kurz průvodce a popularizátora vědy, který je zakončen písemnou a praktickou zkoužkou na jejímž základě obdrží certifikát o odborné způsobilosti.

KROUŽEK ASTRONOMIE POKROČILÍ  PROBÍHÁ KAŽDÝ ČTVRTEK OD 17:00 DO 18:00

Kroužek je určen pro věkovou kategorii: 5. - 9. tř. SŠ.

Týdenní hodinová dotace je 1h.

Kroužek je určen pro věkovou kategorii: 5. tř. - SŠ.

Týdenní hodinová dotace je 1h.

Kontaktní osoba: Petr Komárek - tel.: 603 165 366, petr.komarek@ddmalfa.cz

Rozvrh kroužku

Kroužek probíhá v termínu: 29. 9. 2021 - 31. 5. 2022

ČT 17:00 - 18:00

Místo: Učebna č. 3

Přihlásit

Cena kroužku

Cena je určena podle věkové kategorie účastníka. Pokud u dané kategorie cena není uvedena, není kroužek pro danou kategorii určen.

PředškolákVOŠDospělý
Celoroční 1.000 Kč 1.000 Kč

Zahajovací schůzky

22.9.  17:00 – 17:30  Velký sál