Kantoři

Koncert folkové skupiny

5. 11. 2020 od 19:00

KD Hronovická

Předprodej  síti Ticketportal

Kantoři

Folková skupina Kantoři působí na české hudební scéně už od roku 1970, čímž se řadí k hrstce kapel s tak dlouhou tradicí nejen u nás, ale i v Evropě. Navíc po celou dobu své existence ctí Kantoři žánr, který je proslavil a jenž byl inspirací i pro řadu jiných skupin – lidové písně z celého světa v osobité úpravě a ve špičkovém podání jak ve vokální, tak v nástrojové složce, kde kapela uplatňuje i celou řadu historických nástrojů. V poslední době kapela stále více inklinuje k muzice z oblasti keltského folku, tedy Irska, Skotska a Bretaně.

   Unikátní styl v kombinaci s notnou dávkou emocí, jež Kantoři vkládají do své interpretace, jim po léta přináší obdiv a uznání posluchačů prakticky všech generací, a to nejen u nás, ale i v řadě zemí světa, kam je jejich umění zaneslo. Skvělý ohlas vždy měla i jejich četná televizní a rozhlasová vystoupení a v neposlední řadě i jejich 13 řadových alb, jež vždy patřila k nejžádanějším titulům, ať už vyšla na LP nebo na CD. Podobné je to i s vydanými DVD, jež zachycují kromě kumštu Kantorů i pozoruhodnosti východních Čech, kam se Kantoři po celé půlstoletí navzdory všem lákavým nabídkám pokorně vracejí.

   O mluvené slovo a humor se na koncertech Kantorů stará dlouholetý televizní moderátor a konferenciér Pragokoncertu Jindřich Honzík.

 

   Účinkují:

   Jan Filip

   Martina Vejrová

   Miloš Panchartek

   Jindřich Honzík

 

   Zvuk:

   Miloslav Maťátko

 

VSTUPENKY

FACEBOOK

Přiložené soubory: