Kantoři

Koncert folkové skupiny

11. 11. 2021 od 19:00

KD Hronovická

Předprodej  síti Ticketportal

Kantoři

   Folková skupina Kantoři působí na české hudební scéně už od roku 1970, čímž se řadí k hrstce kapel s tak dlouhou tradicí nejen u nás, ale i v Evropě. Navíc po celou dobu své existence ctí Kantoři žánr, který je proslavil a jenž byl inspirací i pro řadu jiných skupin – lidové písně z celého světa v osobité úpravě a ve špičkovém podání jak ve vokální, tak v nástrojové složce, kde kapela uplatňuje i celou řadu historických nástrojů. V poslední době Kantoři stále více inklinují k muzice z oblasti keltského folku, tedy Irska, Skotska a Bretaně.

   Unikátní styl v kombinaci s notnou dávkou emocí, jež Kantoři vkládají do své interpretace, jim po léta přináší obdiv a uznání posluchačů prakticky všech generací, a to nejen u nás, ale i v řadě zemí světa, kam je jejich umění zaneslo. Skvělý ohlas vždy měla i jejich četná televizní a rozhlasová vystoupení a v neposlední řadě i jejich 13 řadových alb, jež vždy patřila k nejžádanějším titulům, ať už vyšla na LP nebo na CD. Podobné je to i s vydanými DVD, jež zachycují kromě kumštu Kantorů i pozoruhodnosti východních Čech, kam se Kantoři po celé půlstoletí navzdory všem lákavým nabídkám pokorně vracejí.

   Výjimkou není ani Pardubicko, kde našla skupina nejen výborné publikum při svých četných vystoupeních, ale také řadu kolegů a kamarádů z branže. Dvě zdejší folkové kapely Kantoři přizvali i na svůj narozeninový koncert:

   Ze Slatiňan dorazí Strunovrat a ještě blíž to bude mít pardubická folková skupina Trdlo.

   O mluvené slovo a humor se postará dlouholetý televizní moderátor a konferenciér Pragokoncertu Jindřich Honzík.

Účinkují:

KANTOŘI

Jan Filip

Martina Vejrová

Miloš Panchartek

STRUNOVRAT

Petr Šotta

Jitka Šottová

Saša Frei

Jiřina Hrubá

Evžen Lebduška

TRDLO

Václav Trunec

Iva Dostálová

Eva Proroková

Robert Křepinský

Cecile Boiffin

Průvodní slovo

Jindřich Honzík

VSTUPENKY

FACEBOOK

 

Přiložené soubory: