Princezna pro draka

Princezna pro draka

Pohádka o tom, jak skřítkové Kvítko a Kaňka pomáhali princezně Johance, o princi, kterému se zdálo, že stromy v lese jsou příliš blízko sebe a o drakovi, který vůbec nebyl zlý.

Skřítkové Kvítko a Kaňka se náhodně sejdou nad kolébkou malé princezny Johanky. Kvítko si jí zamiluje a Kaňka se marně snaží Kvítka přesvědčit, že lidé jsou zlí. Ten mu ale nevěří a slíbí, že bude Johanku celý život chránit. Kvítko plní svůj slib a nedůvěřivý Kaňka si časem Johanku zamiluje stejně jako on. Kvítko Johanku ochraňuje a Kaňka občas zlobí a škádlí.

Král Johanku úzkostlivě drží mezi zdmi zámku ze strachu z dávné kletby, která říká, že Johanku unese zlý čaroděj v podobě draka. Johanka chce ale poznat svět, a tak ze zámku uprchne. Po celý rok se toulá jako obyčejné děvče mezi lidmi a poznává jejich život. Kvítko a Kaňka se jí snaží být na blízku a protože Johanka už není dítě a nemůže skřítky vidět v jejich skutečné podobě, zjevují se jí v převlečení.

Během svého putování Johanka potká v lese nafoukaného prince Cecila, který chce najít ztracenou princeznu, stát se králem a zavést v království nové pořádky. Nedopatřením probudí draka a uprchne. Johanka ale poznává, že drak je ztělesněním moudrosti, kterou lidská hloupost proměnila v strach a nepochopení.

Johanka se znovu potkává se svými skřítky z dětství, vrací se domů a přináší poselství moudrosti. Král jí vystrojí slavnostní ples a do království se navrací radost a láska.

Hraje: Divadlo Kukadlo

VSTUPENKY

FACEBOOK